Trasa pieszo-rowerowa (zielona). Dystans ok 32 km. Czas przejazdu rowerem ok. 4-6 godzin. Czas przejścia pieszo 6-12 godzin. Trasa asfaltowa lub kostki brukowej. Część trasy gruntowa, droga dobrej jakości,. Przy niekorzystnej pogodzie może być piaszczysta lub błotnista, szczególnie po wiosennych roztopach.
Przejazdy dla samochodów albo bardzo niekorzystnych warunków pogodowych proponowane przejazdy oznaczono na niebiesko.
Uwaga: Trasa nie jest przystosowana do ruchu turystycznego, odbywa się po różnych nawierzchniach jak i różnych jakości i udostępnieniu dróg. Może przechodzić drogami publicznymi jak i polnymi i leśnymi duktami. Dlatego zawsze należy dostosowywać się do przepisów prawa i panujących na trasie warunków.
Punkty na trasie: Ośrodek rekreacyjny, plaża Łazienki w Powidzu, Wzgórze zamkowe, plaża i restauracja Jabłona, plaża Jeziorna, plaża Klonowa, plaża wojskowa Przybrodzin, plaża Przybrodzin, most kolejowy, półwysep Ostrowo, Ostrowo, wiatrak, parking leśny, plaża Anastazewo, Lipnica, Kosewo, Ośrodek żeglarski i plaża Horn, zabytkowy kościół w Giewartowie, pałac w Giewartowie, plaża w Giewartowie, Kochowo, zabytkowy cmentarz, wytwórnia wód pitnych Kamena, Polanowo, plaża w Powidzu - Dzika Plaża, początek promenady Powidz - Przybrodzin, Zabytkowy kościół w Powidzu.
Trasa utworzona z dofinansowania realizacji zadania publicznego pod tytułem: „Wyznakowanie wybranych tras turystycznych w Powiecie Słupeckim znacznikami GPS” przez Powiat Słupecki oraz dzięki wsparciu działalności Słupeckiej Organizacji Turystycznej przez:
Gmina Miejska w Słupcy, Gmina Słupca, Gmina Powidz, Gmina Ostrowite, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Zakład fotograficzny Foto-Kmieć w Słupcy, Spółka „Konspol Holding” Sp. z o.o., Stowarzyszenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.